USŁUGA: DROPSHIPPING@PLAYROOM


Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu Państwa na wprowadzenie kompleksowej obsługi zamówień internetowych rozpoczęliśmy oferowanie nowej usługi o nazwie DROPSHIPPING@PLAYROOM 

Największą jej korzyścią jest odciążenie Państwa z niektórych zadań logistycznych i funkcjonalności, a w tym: przejęcie odpowiedzialności za fizyczne przygotowanie Państwa wysyłki, skrócenie czasu dostawy zamówienia do Państwa klienta końcowego, ograniczenia Państwa kosztów związanych z przygotowaniem paczki, zaoferowanie bezpośredniego dostępu do stanów magazynowych PLAYROOM, obsługę paczek pobraniowych i zagranicznych. 

 

PLAYROOM oferuje dwa modele współpracy dropshippingowej: (1) z podpisaną umową o dropshipping i (2) bez podpisywania umowy. Poniżej porównanie obu modeli: 

 

Korzyści

Z podpisaną umową

Bez umowy

 

Możliwość zamówienia dowolnego własnego kuriera

 

 

Przesyłka kurierska w dobrej cenie:
DHL, Paczkomaty (od 11,30 zł netto z zapakowaniem)

 

 

 

Możliwość zwrotu towaru w przypadku nieodebrania przesyłki lub odstąpienia Klienta od umowy kupna

 

 

 

Brak konieczności podpisywania umów z kurierami

 

 

 

„Zamów i zapomnij” – całość procesów logistycznych łącznie z zamówieniem kuriera po stronie Hurtowni

 

 

 


(1) Dropshipping z umową

Po podpisaniu umowy o dropshipping w Playroom klient składa zamówienie na stronie internetowej playroom.pl. W polu "Adres dostawy" wpisuje adres klienta końcowego. Następnie wybiera jedną z dostępnych form wysyłki: Kurier DHL, Paczkomaty lub wysyłkę własnym kurierem. To koniec czynności związanych z nadawaniem przesyłki. Centrum Logistyczne Playroom zajmie się spakowaniem paczki, nadaniem przesyłki w systemie kuriera, a numer listu przewozowego zostanie opublikowany w systemie. Dzięki współpracy z kurierami możemy zaproponować bardzo dobre stawki za przesyłki kurierskie:

 

 • przesyłka dropshippingowa Paczkomaty od 11,30 zł netto
 • przesyłka dropshippingowa DHL od 15,00 zł netto

 

Istnieje również możliwość wysłania paczki swoim kuierem. Nie ma potrzeby podpisywania dodatkowych umów z firmami kurierskimi. Ogromnym atutem jest możliwość zwrotu towaru w przypadku, kiedy doręczenie przesyłki nie dojdzie do skutku lub klient zwróci towar korzystając z prawa do odstąpienia od zakupu. Jeśli jesteś zainteresowany podpisaniem umowy prosimy o kontakt.


(2) Dropshipping bez umowy

Przy sprawnej obsłudze i szybkiej transakcji jest możliwe, że Państwa towar dotarł do klienta końcowego (konsumenta) w czasie do 20 godzin! Obliczyliśmy, sprawdziliśmy - dzieje się to tak:


 


P R O C E D U R Y 

 

W celu zlecenia usługi DROPSHIPPING@PLAYROOM  bez umowy wystarczy wykonać następujące czynności:


 1. Za pośrednictwem strony www.playroom.pl złożyć zamówienie, które ma być wysłane do Państwa klienta. Adres dostawy i adres faktury pozostawiamy bez zmian.
 2. Jako formę dostawy wybrać DROPSHIPPINGPo otrzymaniu od Państwa zlecenia Centrum Logistyczne PLAYROOM przetwarza Państwa zamówienie a po przygotowaniu paczki do wysyłki nasz pracownik ustawi w panelu klienta na www.playroom.pl status paczki: DROPSHIPPING GOTOWE DO ODBIORU. O tym poinformujemy Państwa za pośrednictwem e-maila.
 3. Gdy otrzymają Państwo od nas e-mail o gotowości zamówienia do odbioru, mogą Państwo zamówić swojego kuriera wpisując:
   • jako adres nadawcy - dane Państwa firmy (niektóre firmy kurierskie nie oferują takiej usługi),
   • jako adres dostawy - adres dostawy wskazany przez Państwa klienta,
   • w przypadku przesyłek pobraniowych - odpowiednią wartość pobrania oraz Państwa konto bankowe i dane, jako obiorcy przelewu,
   • wpisać numer zamówienia PLAYROOM na etykiecie adresowej (np. jako numer referencyjny)
    UWAGA: jako godzinę odbioru paczki proszę wskazać czas od godz. 15:00 do 17:00. 

4. Wpisać poniższy adres odbioru paczki:

 

PLAYROOM Centrum Logistyczne
ul. Grzybowska 39 lok. 1
00-855 Warszawa
tel. stacj.: +48 22 101 77 39
kom.: +48 534 688 588
e-mail: logistyka@playroom.pl


Teraz należy niezwłocznie dostarczyć nam list przewozowy w formacie do wydruku - na ogół wystarcza wysłanie listu mailem na co najmniej pół godziny przed planowanym odbiorem.

 

>>> PROCEDURA NADAWANIA PACZEK DROPSHIPPINGOWYCH NA PACZKOMATY:

1. W panelu administracyjnym Paczkomatów w zakładce MOJE KONTO > MOJE PUNKTY ODBIORÓW dodajemy nowy punkt i zapisujemy: PLAYROOM, Grzybowska 39 lok. 1, 00-855 Warszawa, email: logistyka@playroom.pl tel. 534688588.

2. Tworząc nową paczkę w rubryce "CZY NADAM PACZKĘ W PACZKOMACIE?" wybieramy pozycję „NIE

3. NIE ZAMAWIAJĄ PAŃSTWO ODBIORU PRZESYŁKI PRZEZ KURIERA PACZKOMATÓW

4. Wygenerowaną etykietę wysyłamy mailem na adres logistyka@playroom.pl w tytule podając numer zamówienia w Playroom, którego etykieta dotyczy.

 

 

>>> NADAWANIE PACZEK DROPSHIPPINGOWYCH NA INNYCH KURIERÓW:

Nadając paczkę w innej firmie kurierskiej:

 • jako "Nadawcę" wpisujesz swoje dane firmowe
 • jako miejsce odbioru przesyłki wpisujesz: Centrum Logistyczne, ul. Grzybowska 39 lok. 1, 00-855 Warszawa
 • jako "Adresata" wpisujesz adres swojego klienta.  

W przypadku kiedy występuje tylko adres nadawcy i odbiorcy i nie ma możliwości wpisania miejsca odbioru – wówczas istnieje możliwość podania adresu Playroom, jako adresu nadawcy.

 

Na tym Państwa czynności zlecenia usługi DROPSHIPPING@PLAYROOM się kończą.

 

Co się dzieje dalej z Państwa zamówieniem?

Po odebraniu paczki (paczek) przez kuriera pracownik Centrum Logistycznego PLAYROOM zmieni opis statusu zamówienia na w panelu klienta na www.playroom.pl na: DROPSHIPPING WYSŁANE. O zmianie statusu poinformujemy Państwa przez e-mail. W tym momencie są Państwo pewni, że zamówienia zostały odebrane przez kuriera i opuściły Centrum Logistyczne PLAYROOM. Możecie Państwo poinformować o tym fakcie swojego klienta. Informacja o dostarczeniu przesyłki do klienta pojawi się wyłącznie w Państwa systemie zleceń  kuriera.


Brak przesłanego listu przewozowego w dniu złożenia zamówienia na dropshipping powoduje anulowanie zamówienia i powrót towarów na stan magazynowy.

 

ZALETY USŁUGI DROPSHIPPING@PLAYROOM (bez umowy)

 1. Umieszczenie Państwa (a nie naszych) danych kontaktowych na etykiecie nadawczej w polu „Nadawca” - niektóre firmy kurierskie nie oferują takiej możliwości.
 2. To Państwo decydują jakim kurierem i na jakich warunkach przewożona jest Państwa przesyłka.
 3. To Państwo bezpośrednio rozliczają się z firmą kurierską lub brokerem usług kurierskich, w tym za przesyłki pobraniowa. Kwota pobrania wpływa bezpośrednio na Państwa konto bankowe.
 4. Możliwość korzystania z dodatkowych opcji oferowanych przez firmy kurierskie, jak dostarczanie przesyłki w sobotę lub o ustalonej godzinie.
 5. Możliwość zlecenia wysłania przesyłki za granicę.
 6. PLAYROOM nie przetwarza ani nie gromadzi informacji o Państwa klientach.
 

 

OPŁATY ZA USŁUGĘ DROPSHIPPING@PLAYROOM (bez umowy)

Do złożonego zlecenia usługi dropshippingu poprzez stronę www.playroom.pl doliczamy następujące opłaty:

Opłata logistyczna:     3,00 zł netto/zamówienie

Opłata ta zawiera:

   • skompletowanie zamówienia przez naszego pracownika
   • wydrukowanie etykiety listu przewozowego
   • koszt zastosowanego opakowania (karton / koperta bąbelkowa w zależności od rodzaju towaru)
   • zastosowanie wypełniaczy do zabezpieczenia towaru podczas transportu

 

Opłata za obsługę paczki powracającej: 10 zł netto


Płatności za zamówienie

Zamówienia klientów z odroczonym terminem płatności realizowane są sukcesywnie a każde zamówienie fakturowane osobno lub zbiorczo (wg ustaleń). Elektroniczna faktura dropshippingowa jest do pobrania z naszej strony po zalogowaniu się do swojego panelu (Twoje Konto >> Historia faktur i płatności) i jest to zgodne z art. 217 Dyrektywy 2006/112/WE oraz w art. 2 pkt 32 ustawy o VAT.

Dla nowych klientów, którzy nie mają przyznanego odroczonego terminu płatności warunkiem wydania przesyłki kurierowi jest zaksięgowanie zapłaty na naszym koncie bądź skorzystanie z płatności online zakończone sukcesem. Potwierdzenia wykonania przelewu nie są brane pod uwagę.JAKIMI KURIERAMI OBSŁUGUJEMY USŁUGĘ DROPSHIPPING@PLAYROOM?

W ramach dropshippingu odbiór przesyłek możliwy jest przez dowolnie wybraną przez Państwa firmę kurierską (np. UPS, DPD, DHL, FedEx, InPost Express, Paczkomaty InPost i in.) warunkiem jest wskazanie miejsca odbioru paczki z Centrum Logistycznego PLAYROOM ul. Grzybowska 39 lok. 1, 00-855 Warszawa.


WARUNKI OGÓLNE

 1. Z usługi DROPSHIPPING@PLAYROOM mogą skorzystać zarejestrowani na www.playroom.pl przedsiębiorcy którzy:
   • korzystają z odroczonego terminu płatności za faktury zakupu,
   • dokonują przedpłaty za pomocą przelewu bankowego lub PayU.
 2. Zamówienia złożone przed godziną 13:00 w dni robocze realizowane są tego samego dnia. Zamówienia złożone po godzinie 13:00, w soboty i święta realizowane są następnego dnia roboczego.
 3. W przypadku wyboru wysyłki paczkomatami Inpost nadanie przesyłki może nastąpić następnego dnia.
 4. Faktura uwzględniająca usługę dropshippingu wystawiana jest każdorazowo po zrealizowaniu pojedynczej wysyłki (zamówienia). Faktura wysyłana jest w formie elektronicznej (PDF). Uwaga: obowiązujące prawo zabrania wystawiania papierowych faktur VAT, gdy uprzednio została wystawiona faktura elektroniczna.
 5. Na Państwa firmie (sklepie) spoczywa obowiązek informacyjny w stosunku do klienta (konsumenta), tj. wysłania informacji o warunkach umowy zawartej na odległość, wzoru formularza odstąpienia od umowy, wysłania dowodu zakupu, i in. wynikających z obowiązujących przepisów prawa. PLAYROOM nie dołącza takich informacji.
 6. Ryzyko utraty lub uszkodzenia towaru oraz własność towaru przechodzi na Państwa z chwilą wydania towaru przewoźnikowi, celem dostarczenia towaru do klienta końcowego. Z chwilą przejścia własności towaru na Państwa uznaje się moment, w którym towar został wydany przewoźnikowi, przy czym dokumentem potwierdzającym wydanie towaru jest list przewozowy.
 7. Wszelkie zmiany w zamówieniu należy uzgadniać poprzez e-mail logistyka@playroom.pl z pracownikami Centrum Logistycznego PLAYROOM. Wprowadzanie zmian możliwe jest wyłącznie do godziny 13:00 w dni robocze.
 8. Odbiór przesyłek odbywa się tylko i wyłącznie z Centrum Logistycznego PLAYROOM.
 9. Reklamacje towaru odbywają się na zasadach ogólnych i w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.
 10. Odbiór przez zewnętrzne firmy kurierskie Państwa zamówień odbywa się w dni powszednie w godzinach, tj. od 15:00 do 17:00
 
 

Pobierz pełną informację o usłudze Dropshipping@PLAYROOM <<<tutaj>>>.

 

PRZYKŁADOWA PACZKA DROPSHIPPINOWA 

 

------------------------------------------------
Zapraszamy na blog.playroom.pl